Pro účinkující - Jemnická bitva

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 

Jsme rádi za Vaši účast a doufáme, že si celou akci užijete. Proto, aby vše proběhlo co nejvíce v klidu a bez chaosu, tu je pár organizačních věcí.
Nejpozdější možný příjezd je v podstatě na vás, ale:
- účastníci bitvy jsou povinni stihnout nácvik v 10 hodin
- vystupující, co nepůjdou do bitvy,  ideálně do 12 hodin, pak je zákaz vjezdu aut do prostoru
- stánkaři musí být se svým stánkem na místě a připraveni ve 12 hodin

Pro všechny účastníky, ale především pro účastníky bitvy:
Jelikož je v našem zájmu ukázat lidem dobu, která je nám koníčkem, zkuste neopouštět svou "roli". Užívejte si "návrat do minulosti". V bitvě se necourejte jako dobytek, co jde na porážku. Pokud vás zabijí, padněte k zemi. Ten s kosou vás jistě uklidí. Bojujte za to, v co věříte, nebo v co vám bylo řečeno, že máte věřit. Diváci si zaplatili za to, aby viděli souboje, zábavu a udatnost středověkého lidu. Jen diváci rozhodnou o dalším ročníku této bitvy. Čím více si ji užijí diváci, tím více pak můžeme jako pořadatelé dopřát i vám.


Pár pravidel

Nechceme z akce dělat LH, nebo "prudit" se zákazy, ale chceme nabídnout divákům dobrou podívanou. Proto prosíme o dodržení několika pravidel:
1. V sobotu od 12 hodin bude platit zákaz vjezdu a parkování vozidel kolem místa konání bitvy nebo v dohledu diváků. Zákaz platí do ukončení programu. Jinak po domluvě s pořadateli. K parkování využijte  parkoviště u nádraží hned vedle parku.
2. Během sobotního programu prosíme o pohyb v prostoru v dobových kostýmech (období gotiky). Ideálně platí i pro stánkaře.
3. V táboře uvítáme hlavně historické (gotické) stany. Kdo z nějakého důvodu nechce nebo nemůže spát v historickém stanu, může použít obyčejný, ale bude umístěn do zadní části tábořiště,  mimo dohled diváků.
4. V parku, tedy v táboře, je ZÁKAZ rozdělávání ohně na zemi! Proto doporučujeme,  abyste si pořídili nějaká nadzemní ohniště pro večery u ohně.
5. V sobotu platí zákaz pití alkoholu pro ty, kteří se budou účastnit svých vystoupení, bitvy, nebo se v kostýmu pohybovat po placu. Vyhrazujeme právo kdykoliv provést orientační zkoušku alkoholu či návykových látek a intoxikované účastníky nevpustit do programu, či je vykázat z areálu a zakázat účast na další bitvě.
6. Pokud si nemůžete odpustit cigaretu, nekuřte v kostýmu před diváky. Vyhradíme místo mimo dohled lidí.
7.
Udržujte v táboře a jeho okolí pořádek.
8. Dřevo na ohně si nepořizujte z živých stromů v parku. Pokusíme se zajistit dost dřeva z jiných zdrojů.
9. Všichni, kdo se budou chtít účastnit bitvy, jsou povinni účastnit se nácviku, který bude v sobotu od 10. hodin.
10. Do bitvy se každý vyzbrojí tak, jak  nejlépe bude moct. Za zranění způsobená nedostatečnou zbrojí nebo zanedbáním výstroje si bude moct každý účastník sám.
11. Každý účastník bitvy se boje účastní na vlastní nebezpečí.
12. V případě způsobení škody, nedohodne-li se viník s poškozeným, postoupí pořadatel věc k řešení orgánům činným v trestním řízení.

To je asi vše. Dodržujte morální zásady a buďte jako profesionálové v oboru. Je v zájmu nás všech,  aby byli diváci spokojeni a my mohli tuto akci pořádat i v dalších letech.
Případné detailní dotazy směřujte na Bagyho:  bagy.m@novusorigo.cz
Těšíme se na vás!

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky